076-5299550 076-5299550

דיקור סיני

שיטת טיפול המבוססת על עקרונות הרפואה הסינית ומסייעת לאזן בין הגוף לנפש. על פי התיאוריה הסינית, אנרגיית החיים (הצ'י) זורמת בערוצים קבועים לאורך הגוף. לערוצי זרימה אלה קוראים "מרידיאנים".

דיקור סיני מטפל במגוון רחב של בעיות כמו כאבי ראש, מיגרנות, אלרגיה, אסטמה, בעיות פוריות, השמנה, חוסר איזון הורמונלי, בעיות אורטופדיות, דיכאון, חרדות, בעיות שינה ועוד.

איך הטיפול עובד?

הטיפול נעשה באמצעות מחטים דקות במיוחד המוחדרות לנקודות השונות שעל גבי המרידיאנים, במטרה לשחרר חסימות ולאזן את זרימת האנרגיה.

ההסבר המדעי המודרני הוא שדיקור בנקודות מסוימות מעורר את מערכת העצבים לשחרר כימיקלים במוח, במערכת השרירים ובמערכת העצבית, המשפיעים על חוויית הכאב. ישנן מאות נקודות דיקור בגוף האדם, לכל נקודה השפעה אחרת ומשמעות שונה בטיפול בסימפטומים השונים. תמיד אשאף ליצור שילוב נכון בין כמה נקודות דיקור, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

ניתן להשפיע על זרימת הצ'י בנקודה, על ידי צורות שונות של עבודה עם המחט. כאשר המחט מגיעה לצ'י, המטופל צריך להרגיש תחושה של זרם, חום, כאב עמום, או כל תחושה אחרת שאיננה הדקירה של המחט. התחושה הזו נקראת "דה צ'י" ומעידה על כך שהמחט במקום הנכון.

מהלך הטיפול

את הטיפול נתחיל לאחר שאבדוק את המטופל ואמצא את חוסר האיזון שקיים בו. הבדיקה לרוב תכלול את בדיקת הדופק, הלשון, סימני הגוף וכמה שאלות שאשאל על מנת לקבל תמונה ברורה יותר.

לאחר מכן המטופל ישכב על המיטה ונתחיל בהחדרת המחטים באזורים הבעיתיים. אצל רובנו המחשבה על מחט או על דקירה קשורה בתחושת כאב, אבל אין סיבה לדאוג - אני כאן כדי להרגיע אתכם ולהבטיח שדיקור סיני אינו כואב. המחט דקה יותר משיערה, ולכן ברוב המקרים לא תחושו כלל את החדרתה לגוף.

על המטופל לשכב עם המחטים בין 20 ל-50 דקות, תלוי במצבו. במקרים רבים תהיה הקלה כבר לאחר הנחת המחטים ולעיתים יהיה צורך להמתין כמה ימים או להמשיך כמה טיפולים עד לשיפור.

הוקם ומופעל באמצעות מערכת operation logo על ידי בזק בינלאומי